ATASININ İZİNDEN GİDEN

TÜRK MİLLETİYİZ

Aşağı Sürükle

Bizler Bir Avuç
Gönüllü Türk Gençleriyiz

 

Sayfaların kurusunda büyüdük deriz hep… Güllerin kurusunu da onların arasında koruduk… Mürekkepli kalemlerin imzaları olan notlara hiç dokunmadık… Ne varsa öyle bildik, öyle sevdik ve öyle sakladık…Çocukluğumuzdan duyduklarımız ve dokunduklarımızla “Merhaba” dedik hayata… Siyahları olmayan bir zamanın çocukları olduk aslında… 

 

Sonrasında bütün renklerimiz birbirine karıştı. Büyüdük… Büyüdük ama hep çocuk kalarak, hep özleyerek… Sırlarımızı geçmişin rutubet yemiş sayfalarında bıraktık. Sonunda dedik ki “Artık sırları yeniden bulma, hatırlama ve paylaşma zamanı”… Sırlarımıza ortak olmaya ve sırlarınıza ortak etmeye ne dersiniz?

 

“Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydım, bu yaptıklarımın hiç birisini yapamazdım.”

Mustafa Kemal Atatürk

 

2003 Yılında kurduğumuz hayalin 16. yaşında artık yola çıkma zamanı dedik. “Atatürk Kütüphaneleri” projesi insanoğlunun uydurma, eksik bilgilerle, kulaktan duyduğuna inanıp, doğruluğunu sorgulamadan gerçekleşen gelişiminin sadece sayfalar aracılığıyla durdurulabileceğine inanılarak harekete geçirildi. Bilerek inanmanın gücünün, her şeyden fazla olduğuna inandığımız için daha çok okumalı ve araştırmalıyız diye düşündük. Malumunuz paragraf başında Atamızın sözüne yer verdik. Biz o cümleleri her okuduğumuzda biraz daha sayfalara sarılıyoruz ve istiyoruz ki çocuklarımız, gençlerimiz aynı istekle sarılsınlar.

Atamızın bizden istediklerini yerine getirmemiz gerekiyor. İsteklerinin yerine gelmesi için ise ilim ve bilimle karşımıza çıkabilecek şerait imkanları karşımıza aldık. Dedik ki onun yolundan gitmeli, onu tanımalı, anlatmalı ve onu yaşamalı… Atamızın kitaplara, ilme ve bilime olan düşkünlüğü herkes tarafından bilinirdi. Bizde onun okuduğu ve yazdığı kitaplardan kütüphaneler kurmayı hedefledik. Sadece kütüphanelerle de sınırlamadık hedeflerimizi. Atatürk’ün fotoğrafları, videoları ve düşünceleri üzerine de bir arşiv merkezi olmaya karar verdik. Şimdi sizlerin katkılarıyla hızla yolumuza devam etmek istiyoruz. Katkıda bulunmak ya da sponsorluk için bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kolay katkınızı ise youtube kanalımıza üye olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Atatürk Kütüphaneleri Youtube

PROJEMİZE DESTEK YA DA SPONSOR OLMAK ADINA BİZİMLE  İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

YOUTUBE KANALIMIZA ÜYE OLUP, İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDEREK BİZLERE HEMEN KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ.